Sylwetka nowego zielonego serca Stargardu – mini parku na osiedlu Pyrzyckim

Początki zupełnie nowego projektu na mapie Stargardu wyłaniają się na horyzoncie. Na osiedlu Pyrzyckim, w najbliższej przyszłości zagości maleńki, ale pełen uroku park. Planowany obszar zielonej rekreacji i wypoczynku skupia się wokół ulic C. Norwida i S. Witkiewicza. Ten innowacyjny koncept jest wynikiem głosowania mieszkańców w ramach programu Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Obecnie na wyznaczonym terenie przyszłego Ogrodu na Wzgórzu trwają intensywne prace ziemne. Pierwsze kroki wykonawcy polegały na określeniu planu ścieżek parkowych. Ta malutka oaza zieleni ma za zadanie być miejscem przyjaznym dla ludzi na każdym etapie życia i o różnym poziomie sprawności. Dodatkowy skwer na terenie Stargardu będzie nieoceniony dla miłośników spędzania wolnego czasu na łonie natury. Tego typu miejsca są również fantastycznym tłem do integracji lokalnej społeczności.

Budowa Ogrodu na Wzgórzu to inwestycja, której koszt wynosi ponad 580 000 zł. Wśród planowanych działań jest realizacja wielu nasadzeń roślin, budowa ścieżek spacerowych oraz drogi dojazdowej. Nie zapomniano również o oświetleniu parku i komfortowych ławkach do wypoczynku. Jeżeli proces budowy przebiegnie zgodnie z założeniami, Ogród na Wzgórzu powinien rozkwitać w pełni na początku nadchodzącego roku.