Zarząd Dróg Powiatowych w Stargardzie ogłasza rozpoczęcie prac remontowych na ul. Piłsudskiego

Zarząd Dróg Powiatowych w Stargardzie podjął środki w celu rozpoczęcia przygotowań do przeprowadzenia remontu na jednym z najbardziej ruchliwych odcinków, jakim jest nawierzchnia ulicy Piłsudskiego. Praca ta obejmuje nie tylko centralną część miasta, ale również gwarantuje dostęp do lotniska w Goleniowie, co czyni ją kluczowym szlakiem komunikacyjnym.

Zgodnie z planem, poważniejsze utrudnienia na tej trasie mają nadejść za tydzień. W przyszły środa i czwartek drogowcy zaplanowali rozpocząć wymianę fragmentu jezdni od miejsca, gdzie krzyżują się ulice Piłsudskiego i Marii Konopnickiej, aż do ulicy Henryka Sienkiewicza.

Podczas gdy w czwartek można oczekiwać pewnych drobnych niewygód związanych z pracami porządkowymi, które mogą nieco zakłócić normalny bieg ruchu drogowego na tej trasie.

Dyrektor ZDP, Zbigniew Sowa, przyznał, że zarówno mieszkańcy jak i kierowcy byli niesamowicie cierpliwi w oczekiwaniu na remont tej kluczowej arterii miasta. Jak podkreślił, stan nawierzchni ulicy uległ poważnemu pogorszeniu. „Planujemy rozpocząć frezowanie już w środę 19 czerwca. Będą to duże utrudnienia, gdyż mówimy tu o jednym z najważniejszych skrzyżowań w Stargardzie” – dodał.