Eko Festyn w Parku Chrobrego

Czyste powietrze jest niezbędne dla życia na planecie. Ludzie dla środowiska są bezlitośni, a przez ostatnie 50 lat zniknęła spora część dzikiej natury, w tym 20% lasów deszczowych w Amazonii, dlatego ważne jest propagowanie dbania o przyrodę. Z tej okazji w niedzielę odbędzie się Festyn Ekologiczny z Bridgestone.

Propagowanie ekologii

Festyn odbędzie się w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego i będzie trwać w godzinach 12-15. Poza licznymi atrakcjami będzie można wymienić odpady na sadzonki roślin. Ile sadzonek możemy otrzymać? Wszystko zależy od tego, co oddamy. 1 sadzonkę dostaniemy za 30 baterii bez względu na wielkość i rodzaj, za pięć żarówek, trzy telefony komórkowe wraz z baterią i trzy sztuki śmieci małego gabarytu takie jak mikser czy suszarka.

Dwie sadzonki dostaniemy za śmieci średniego gabarytu, czyli telewizor lub komputer. Za sprzęty wielkogabarytowe możemy dostać aż trzy sadzonki. Ale przyjmuje się, że jedna osoba może dostać maksymalnie dziesięć sadzonek.

Program eventu

Na uczestników czeka także wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w animacjach i zabawach, gry zręcznościowe i pokazy naukowe w Fun Parku przygotowane będą również dla dorosłych. Poza tym będzie Koło Fortuny i loteria z nagrodami, konkurs malowania opon, warsztaty rękodzielnicze oraz wystawa fotograficzna „Z naturą w tle”.